se kädet vei ja jalat sekä kielen
ja hengityksen salpas kokonaan
vaan särkymättömäksi jätti mielen
ei tahtoa se saanut taipumaan

KOKOUSKUTSU, ALStuttu:n vuosikokous 24.4.2017


KUTSU ALS-tutkimuksen tuki ry:n sääntömääräiseen vuosikokoukseen

Aika: maanantaina, 24.4.2017 klo 18:30
Paikka: Yhdistyksen keskustelufoorumi ALStuttu osoitteessa: http://alstuttu.org/foorumi
Paikka foorumilla: Chat-ikkuna Shoutbox (ylävalikossa)

Pyydämme ennakkoilmoittautumaan kokoukseen sähköpostilla osoitteella Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
Ilmoittakaa sekä nimi, että foorumitunnus, se helpottaa työtämme, kiitos!

Suosittelemme foorumin chat-toiminnon käytön kokeilemista jo ennen kokousta. Kokouksessa käytettävä Shoutbox näkyy nyt kaikille foorumille rekisteröityneille jäsenille, jotka ovat kirjautuneet sisään.

Mikäli sinulta puuttuvat tunnukset ALStuttu:n keskustelufoorumille, mutta haluat osallistua kokoukseen 24.4, ota viipymättä yhteyttä sähköpostitse osoitteella Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. , jotta foorumitunnukset saadaan aktivoitua sinulle hyvissä ajoin ennen vuosikokousta!

 

ESITYSLISTA

1. Kokouksen avaus

2. Laillisuuden ja päätösvaltaisuuden toteaminen

3. Kokouksen järjestäytyminen
- Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi pöytäkirjantarkastajaa ja tarvittaessa kaksi ääntenlaskijaa
- Osallistujien toteaminen

4. Esityslistan hyväksyminen

5. Yhdistyslain 30 § mukaisen äänestys- ja vaalijärjestyksen (2016/v.1) hyväksyminen edelleen paikkansa pitäväksi
(liite 1)

6. Vuosikertomuksen 2016 esittely
(liite 2)

7. Tilinpäätöksen 2016 ja toiminnantarkastajan lausunnon esittely
(liite 3)

8. Tilipäätöksen vahvistaminen ja vastuuvapauden myöntäminen hallitukselle ja muille vastuuvelvollisille

9. Toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2017
(liite 4)

10. Liittymis- ja jäsenmaksut vuodelle 2017

11. Hallituksen puheenjohtajan ja muiden hallituksen jäsenten valinta vuodeksi 2017

12. Toiminnantarkastajien ja varatoiminnantarkastajien valinta

13. Muut asiat

14. Uuden hallituksen ensimmäisen kokouksen ajankohta

15. Kokouksen päättäminen

Tervetuloa!

Kuopiossa, 17.4.2017
ALS-tutkimuksen tuki ry:n hallituksen puolesta,
Juha Huisman, jäsensihteeri


Kokouskutsun liitteet (pdf-dokumentteina) ladataan ennen kokousta edeltävää viikonloppua osoitteeseen: http://alstuttu.org/taltio/vuosikokous2017/
Toivomme, että kokoukseen tulijat tutustuvat etukäteen näihin käsiteltäviin dokumentteihin, kiitos!

Teknisesti chat mahdollistaa anonyymin osallistumisen, näkyvissä ovat vain foorumitunnukset, joten kokouksen alussa pidetään pikainen esittelykierros osallistujien kesken. Kokouksen sujuvan etenemisen varmistamiseksi toivomme, että osallistujat laatisivat jo ennakkoon lyhyen esittelyn itsestään chatissa esiteltäväksi. Sen voi siirtää vaikkapa Windowsin muistiosta, tms. chat-ikkunaan valitsemalla tekstin, painamalla [ctrl+c] ja chatin kirjoitusrivillä edelleen ctrl+v] tai jollakin muulla leikkaa-liimaa -tavalla. Tätä kannattaa harjoitella ennalta jollakin tekstikatkelmalla.

Mikäli kokous kokonaan estyy tietoliikennekatkoksen tai muun syyn takia tai kokouksen kuluessa todetaan, että kokouksen kulku em. syistä on häiriintynyt liiaksi, todetaan kokous pätemättömäksi. Uusi kokous kutsutaan kokoon uudella kokouskutsulla. Asiasta voidaan lisäksi tiedottaa yhdistyksen keskustelufoorumilla ja/tai sähköpostitse.

Tiedotamme kokoukseen liittyvistä asioista myös foorumimme viestiketjussa: http://alstuttu.org/foorumi/index.php?threads/alstuttu-n-vuosikokous-2017-24-4-2017-klo-18-30.614/ mikäli kokouskutsusta jää jotain puuttumaan.

Viimeksi muutettuperjantai, 21 April 2017 17:41

ALS-tutkimuksen tuki ry

info@alstuttu.org
jasenet@alstuttu.org (jäseneksi liittyminen, muut jäsenasiat)
p. 045 6621022 (ei tekstiviestejä)